Egy vonatfülkében utazik egy idősebb hölgy a lányával, valamint egy igazgató és a fiatal beosztottja.
Egyszer csak a szerelvény befut egy hosszú alagútba. A sötétben hirtelen hangos csattanás hallatszik, mintha valaki pofont kapott volna.
Amikor a vonat kiér a fényre, mindenki hallgat, de magában gondolkodik.
Az anya:
– Milyen rendes lányom van! Biztos a fiatalember próbálkozott, ő pedig helyretette.
A lány:
– Nahát! Úgy látszik, még mindig tetszik a férfiaknak anyu.
Az igazgató:
– Ez a szerencsétlen beosztott biztos udvarolni akart, aztán én kaptam a pofont helyette.
A beosztott pedig elégedetten mosolyog magában:
– Remek utazás lesz ez… a következő alagútban is lekeverek neki egyet! 😄
