A postás mindig kétszer csenget

Hétfő reggel a postás a szokásos körútját járja, amikor meglátja Szabó urat, amint egy rekesz üres sörösüveget cipel a kuka felé.

– Hát nálatok meg mi történt a hétvégén? – kérdezi nevetve. – Csak nem nagy buli volt?

– Dehogynem! Szombat este összejött a társaság. Vagy tizenöt házaspár volt nálunk. Kicsit elszaladt velünk a ló, rengeteg ital fogyott.

– És mit csináltatok?

– Egy idő után előkerült egy vicces játék.

– Miféle?

– A férfiak bevonultak a hálószobába, aztán egyesével jöttek ki jelmezben. A hölgyeknek ki kellett találniuk, hogy ki kicsoda.

– Ez jól hangzik! Kár, hogy nem hívtatok meg! – nevet a postás.

– Talán jobb is, mert legalább ötször hangzott el a neved!