Két régi haver összefut a kocsmában.
– Hallottam, hogy elhunyt az anyósod. Őszinte részvétem.
– Köszönöm.
– Mikor lesz a temetés?
– Nem lesz hagyományos temetés. A család úgy döntött, hogy elhamvasztatjuk.
– Értem. Manapság sokan ezt választják. És hová kerül majd az urna?
– Sehova.
– Hogyhogy sehova?
– Nem tartjuk meg.
– Akkor mi lesz a hamvaival?
A férfi belekortyol a sörébe, majd teljes nyugalommal válaszol:
– Vettem egy szép homokórát.
– Homokórát?!
– Igen. Ha már egész életében hajtott minket, dolgozzon még egy kicsit!
– Ne viccelj, tényleg abba rakod?
– Persze. Naponta kétszer megfordítom… hadd járjon túlórába a vén sárkány!
