Közösen büntetjük meg…

Két régi haver összefut a kocsmában.

– Hallottam, hogy elhunyt az anyósod. Őszinte részvétem.

– Köszönöm.

– Mikor lesz a temetés?

– Nem lesz hagyományos temetés. A család úgy döntött, hogy elhamvasztatjuk.

– Értem. Manapság sokan ezt választják. És hová kerül majd az urna?

– Sehova.

– Hogyhogy sehova?

– Nem tartjuk meg.

– Akkor mi lesz a hamvaival?

A férfi belekortyol a sörébe, majd teljes nyugalommal válaszol:

– Vettem egy szép homokórát.

– Homokórát?!

– Igen. Ha már egész életében hajtott minket, dolgozzon még egy kicsit!

– Ne viccelj, tényleg abba rakod?

– Persze. Naponta kétszer megfordítom… hadd járjon túlórába a vén sárkány!