Az esküvő napján a menyasszony tanácsot kér a családtól.
Először az édesanyjához fordul:
– Anyu, szerinted miben menjek be este a férjemhez, hogy elbűvöljem?
– Vedd fel azt a szép selyem hálóingedet. Biztosan nagy sikere lesz.
Aztán megkérdezi a nővérét:
– Te mit vennél fel a helyemben?
– A csinos kis csipkés pizsamádat. Az szerintem tökéletes.
Végül a nagymamáját is felkeresi:
– Nagyi, te mit tanácsolsz?
A nagymama elmosolyodik:
– Hát, lányom, csak a térded húzd fel, de azt a füledig…!
