A 80 éves bácsi üldögél a parkban

A 80 éves bácsi a park egyik padján üldögél, és nyugodtan figyeli a járókelőket.

Arra sétál egy ” dolgozó” hölgy, aki mosolyogva odalép hozzá.

– Na, bácsika, nincs kedve egy kis kalandhoz?

Az öreg felnéz rá, majd elmosolyodik.

– Jaj, aranyom, az én koromban az ilyesmi már nem igazán működik.

– Ugyan már! – nevet a nő. – Egy próbát azért megér!

Az öreg egy darabig gondolkodik, végül vállat von.

– Hát jó, legyen.

Kis idő múlva visszatérnek. A hölgy láthatóan meglepett.

– Bácsika! Maga azt mondta, hogy ez már nem működik!

Az öreg megigazítja a sapkáját.

– Félreértettél, kedvesem.

– Hogyhogy?

– Maga a program még működik.

– Akkor mi nem működik?

– Az, hogy kifizessem. 😄