A pályakezdő

– Na, milyen az új munkahely? Milyen a főnök?

– A tekintete mindig nyílt és őszinte.

– Ugyan már, ilyet még nem hallottam főnökről!

– Pedig igaz. Az egyik szeméből a nyílt rosszindulat sugárzik, a másikból meg az őszinte gonoszság.

– Akkor nem lehet könnyű mellette dolgozni…

– Az nem. Viszont egy dologban biztos vagyok.

– Miben?

– Hogy soha nem fog kirúgni minket.

– Ezt miből gondolod?

– Mert minket nem lehet elbocsátani! A rabszolgákat el szokták adni!