
Reggel órákat töltöttem a kormányablakban. Mire végeztem, teljesen kikészültem.
Kimentem a parkolóba, beültem a kocsiba, és csak arra vágytam, hogy végre hazajussak.
Elfordítottam a kulcsot.
Semmi.
Még egyszer.
Semmi.
A kocsi meg sem nyikkant.
Már majdnem sírva hívtam fel a férjemet.
– Drágám, szörnyű napom volt, és most a kocsi sem indul! Mit csináljak?
A férjem pár másodpercig hallgatott, majd nyugodtan megkérdezte:
– Szívem… melyik ülésben ülsz?
– Hát a vezetőülésben!
– Biztos?
Lenéztem.
Aztán körülnéztem.
Majd újra a telefonba szóltam:
– Ööö…
Mire ő:
– Édesem, mégis hányszor mondjam el? Ha nem vagyok veled, akkor a bal oldalra kell beülni. 😄