Drágám, baj van!

Reggel órákat töltöttem a kormányablakban. Mire végeztem, teljesen kikészültem.

Kimentem a parkolóba, beültem a kocsiba, és csak arra vágytam, hogy végre hazajussak.

Elfordítottam a kulcsot.

Semmi.

Még egyszer.

Semmi.

A kocsi meg sem nyikkant.

Már majdnem sírva hívtam fel a férjemet.

– Drágám, szörnyű napom volt, és most a kocsi sem indul! Mit csináljak?

A férjem pár másodpercig hallgatott, majd nyugodtan megkérdezte:

– Szívem… melyik ülésben ülsz?

– Hát a vezetőülésben!

– Biztos?

Lenéztem.

Aztán körülnéztem.

Majd újra a telefonba szóltam:

– Ööö…

Mire ő:

– Édesem, mégis hányszor mondjam el? Ha nem vagyok veled, akkor a bal oldalra kell beülni. 😄