A 80 éves bácsi a park egyik padján üldögél, és nyugodtan figyeli a járókelőket.
Arra sétál egy ” dolgozó” hölgy, aki mosolyogva odalép hozzá.
– Na, bácsika, nincs kedve egy kis kalandhoz?
Az öreg felnéz rá, majd elmosolyodik.
– Jaj, aranyom, az én koromban az ilyesmi már nem igazán működik.
– Ugyan már! – nevet a nő. – Egy próbát azért megér!
Az öreg egy darabig gondolkodik, végül vállat von.
– Hát jó, legyen.
Kis idő múlva visszatérnek. A hölgy láthatóan meglepett.
– Bácsika! Maga azt mondta, hogy ez már nem működik!
Az öreg megigazítja a sapkáját.
– Félreértettél, kedvesem.
– Hogyhogy?
– Maga a program még működik.
– Akkor mi nem működik?
– Az, hogy kifizessem. 😄