A vezérigazgatónak feltűnik, hogy egyik fiatal alkalmazottja minden nap ebédidőben eltűnik egy órára. Egy idő után annyira kíváncsi lesz, hogy magánnyomozót fogad.
Másnap a nyomozó jelentkezik az eredménnyel:
– Uram, követtem Kovácsot. Délben elhagyta az irodát, majd elhajtott a házához. Ott megebédelt, utána együtt volt a feleségével, majd elszívott néhány prémium szivart. Végül visszament dolgozni.
A vezérigazgató megkönnyebbülten felsóhajt:
– Akkor nincs semmi probléma. Az ebédszünetében azt csinál, amit akar. Már attól féltem, valami komolyabb dologról van szó.
– Elnézést, uram… megengedi, hogy tegezzelek?
– Hát persze, nyugodtan.
– Rendben. Akkor újra mondom: Kovács délben elhajtott a kocsiddal a házadhoz. Megebédelt az otthonodban, aztán együtt volt a feleségeddel, elszívott néhányat a szivarjaidból, majd visszament dolgozni…