Három gyerek után a házaspár úgy dönt, ideje visszafogni a költekezést.
A feleség komoly hangon így szól a férjéhez:
– Szerintem kezdhetnéd azzal, hogy leszoksz a sörözésről.
A férj nehezen ugyan, de beleegyezik.
Néhány hét múlva azonban egy vaskos számlára bukkan a felesége táskájában, tele kozmetikai és szépségápolási tételekkel.
– Hát ez meg micsoda? – kérdezi felháborodva. – Megbeszéltük, hogy spórolunk, te meg ennyi pénzt költesz magadra?
– Drágám, ezeket csak azért vettem, hogy szebb legyek neked! – válaszolja a feleség.
A férj elmosolyodik:
– Tényleg? És szerinted én miért ittam a sört? 😄
