Már megint ezt a vackot bütykölöd?

Három gyerek után a házaspár úgy dönt, ideje visszafogni a költekezést.

A feleség komoly hangon így szól a férjéhez:

– Szerintem kezdhetnéd azzal, hogy leszoksz a sörözésről.

A férj nehezen ugyan, de beleegyezik.

Néhány hét múlva azonban egy vaskos számlára bukkan a felesége táskájában, tele kozmetikai és szépségápolási tételekkel.

– Hát ez meg micsoda? – kérdezi felháborodva. – Megbeszéltük, hogy spórolunk, te meg ennyi pénzt költesz magadra?

– Drágám, ezeket csak azért vettem, hogy szebb legyek neked! – válaszolja a feleség.

A férj elmosolyodik:

– Tényleg? És szerinted én miért ittam a sört? 😄