Anya és lánya sétálnak egy bevásárlóközpontban.
Az anya megáll egy elegáns üzlet kirakata előtt, és áhítattal nézi az egyik drága szőrmebundát.
– Tudod mit? Idén nem kell karácsonyi ajándékot vennetek nekem. Majd meglepem magam ezzel a kabáttal.
A lánya rosszallóan néz rá.
– Anya, gondolj csak bele! Az a szegény állat rengeteget szenvedhetett azért, hogy te ezt viselhesd. Nem érzel emiatt lelkiismeret-furdalást?
Az anya elmosolyodik.
– Nyugodj meg, kislányom… Apád csak jövő hónapban látja meg a bankszámlakivonatot. 😄
